ارسال در: دو, May 11th, 2015

در ششمین روز از نمایشگاه کتاب برگزار شد ؛ دومین نشست خبری نمایشگاه کتاب تهران

دومین نشست خبری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امروز 21 اردیبهشت در کمیته روابط عمومی نمایشگاه برگزار شد .
به گزارش پایگاه خبری پرشیا نیوز در این نشست که  سید‌عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد ، دکتر شهرام نیا قائم مقام و معاون اجرایی نمایشگاه و محمود آموزگار سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه و تنی چند از اصحاب رسانه حضور داشتند به ارزیابی نمایشگاه کتاب در 5 روز گذشته پرداخته شد .
صالحی با بیان خبر بازدید رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه کتاب گفت : خبر بازدید رهبر کتاب شناس انقلاب اسلامی ایران از نمایشگاه کناب تهران خبری مسرت بخش برای اهالی نشر و فرهنگ محسوب می شود . نقش ایشان در حمایت از رویه فکر و اندیشه و فرهنگ بر کسی پوشیده نیست . حضور ایشان تنها حضور یک رهبر سیاسی نیست بلکه حضور یک چهره فرهنگی است و عنایت ایشان در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت فرصتی مغتنم برای مسئولین فرهنگ و نشر کشور است .
صالحی با اشاره به تحولات بخش بین الملل گفت : حضور روسای کشورهای بولونیا ، پاریس ، فرانکفورت و پکن فرصتی را برای تبادل فکر و اندیشه فراهم آورده است که باید قدر آن را دانست . حضور عمان به عنوان مهمان ویژه حضوری پررنگ و بسیار خوب بود . ارتباط با کشور عمان دریچه ای برای ورود به دنیای عرب و ایجاد ارتباطات پایدار با کشورهای حوزه خلیج فارس و خاورمیانه است .
وی در مورد اقتصاد نشر گفت : تا پایان دیشب فروش کتاب بر مبنای سیستم بانکی بانک صادرات نسبت به 5 روز اول سال گذشته 50 درصد رشد داشته است و از سوی دیگر در 4 روز اول با 55 درصد رشد تراکنشی مواجهیم .
او درر مورد حوزه رضایت سنجی افکار عمومی از نمایشگاه کتاب گفت : ما سعی کرده ایم بر اساس مقدورات و بضاعت خود شرایط رفاهی مطلوبی فراهم آوریم . امسال نسبت به سال گذشته 35 درصد افزایش رضایت نسبی داشتیم که یک رضایت 76 درصدی است . در حوزه امنیت داخلی رضایت 85 درصدی داریم . در حوزه خدمات بانکی و کارت خوان ها رضایت 69 درصدی وجود دارد که 55 درصد افزایش داشته است و از این بابت باید از مسئولین بانک صادرات تشکر کرد .
شهرام نیا با ابراز خرسندی از روزهای خوبی که پشت سر گذاشته ایم گفت : با توجه به شعار نمایشگاه ” خواندن ، گفتگو با جهان ” نمایشگاه امسال را فرصت خوبی برای گفتگوی اهالی فرهنگ و هنر با صاحب نظران و اندیشمندان خارجی مهمان نمایشگاه است .
وی گفت : حضور چند صد هزار نفر در روز در نمایشگاه برای تهیه کتاب فضای مناسبی برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی در کشور است که باید آن را ارج نهاد .

شراره مهاجر

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>