ارسال در: چهار, Apr 8th, 2015

کیوان ساکت : پیشکسوتان موسیقی نباید معطل صدور مجوز باشند

پایگاه خبری پرشیانیوز-صدور مجوز برای آلبوم های موسیقی طبعا دارای شرایط و ضوابط خاصی منطبق با قوانین موضوعه کشور است. منتها با وجود این نیز بسیاری از راهکارها برای تسریع در روند صدور پیش بینی و تدوین شده است.
15-4-7-234338image635132880168955906

به گزارش پرشیانیوز؛ کیوان ساکت نوازنده موفق تار و سه تار در یادداشتی که در روزنامه ابتکار نوشته بود بیان کرد :البته درباره مجوز نباید چند نکته مهم را فراموش کرد. نخست این که صدور مجوز برای آثار موسیقی به همان میزان که به محتوا و فرم آثار ارتباط دارد، به سازندگان و پردازندگان این آثار نیز مربوط می‌شود. خوشبختانه چندی پیش مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد اعلام کرده بود که صدور مجوز انتشار آثار پیشکسوتان موسیقی تسهیل می‌شود و نیازمند طی زمان طولانی نخواهد شد.

اگرچه این موضوع تا کنون ثمره عملیاتی ملموسی نداشته است اما به نظر می‌رسد که در آینده این اتفاق بیفتد زیرا که نگاه دفتر موسیقی وزارت ارشاد با توجه به آنچه تا کنون در این باره اتفاق افتاده، قابل پذیرش است. هرچند که پیشکسوتان و اساتید موسیقی کشور همگی انتظار دارند که زمان دقیق اجرایی شدن این طرح اعلام شود.در واقع باید گفت دلیلی ندارد که وقتی یک استاد موسیقی که به لحاظ فنی توانسته جایگاه درخوری برای خود در موسیقی ایرانی یا هر نوع موسیقی کسب کرده است و در این راه مو سپید کرده و راه و چاه را به خوبی می‌شناسد معطل مجوز وزارت ارشاد شود.

با این وجود دور از ذهن نیست که برخی از آثار فعالان موسیقی که در ردیف بزرگان و پیشکسوتان نیستند ممکن است برای بررسی محتوا و ارزش فرم کار و… در روند بررسی های اداری با تاخیر در صدور مجوز مواجه شوند. با این همه امیدواریم که هرچه زودتر روند تولید و توزیع آثار فاخر و ارزشمند موسیقی با تسریع در صدور مجوزها سرعت بیشتری به خود بگیرد و آثار تولید و تدوین شده در بایگانی های وزارت ارشاد مدت زمان طولانی خاک نخورند.البته لازم است که به همه فعالان تازه کارموسیقی توصیه شود که صبر و شکیبایی لازم را هم در حوزه تولید آثار و هم در زمان صدور مجوز داشته باشند تا در یک فضای مناسب محدودیت های قانونی دست و پاگیر و برخی اطاله بررسی ها تعدیل و برطرف شود.

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>