ارسال در: سه, Oct 4th, 2016
خبر / سینما | توسط admin

«پژمان بازغی» اولین سفیر انجمن یاری در ایران شد

پایگاه خبری پرشیانیوز-جشنواره یاری که هر ساله با هدف حمایت از کودکان محروم و آسیب پذیر ایرانی در کشور سوئد برگزار می شود پس از 17 سال «پژمان بازغی» را بعنوان اولین سفیر این انجمن معرفی کرد.

photo_2016-10-04_21-37-51
به گزارش پرشیانیوز,انجمن ياری با شعار« کودک خيابانی کمتر٬ دانش آموز بيشتر»يک سازمان مستقل غير انتفاعی مردمی است که در سال ۱۹۹۹ ميلادی توسط زنده ياد مسعود واريانی و با انگيزه ياری به همنوعان سرزمين مادری ٬ به عنوان يک حرکت خيريه مردمی در کشور سوئد تاسيس شد.
هدف اصلی اين انجمن حمايت همه جانبه از کودکان٬ ايجاد شرايط تحصيل و امکانات آموزش و پرورش٬ ساخت مدرسه و کتابخانه در مناطق محروم کشور با حمايت داوطلبانه اعضا و حاميان مالی در سوئد می باشد. در اولين سال انجمن با حمايت ۴ کودک فعالیت خود را آغاز و تا امروز به حمايت ۴۷۰ کودک رسيده است.
جشنواره فيلم های ايرانی نيز يک سال پس از تاسيس انجمن٬ در طی ۱۶ سال اخير يکی از خلاقيت های انجمن ياری بوده است که نه تنها به طور مستقيم تمرکز بيشتری بر صنعت سينمای ايران و آثارايرانی دارد اما هدف اصلی آن توجه به کودکان و نوجوانان آسيب پذير در ايران می باشد.
«پژمان بازغی» از بازيگران سينما و تلويزيون ايران،امسال بعنوان اولین سفیر انجمن یاری در ایران معرفی شد و فعاليت این انجمن را قابل تقدير دانست، وی در بخشی از سخنانش در شانزدهمین جشنواره سینمایی یاری گفت: اینکه هنوز در خارج از کشور کمک به هم نوع و بخصوص کودکان در ايران فراموش نشده قابل تقدیر است. من خودم صاحب يک فرزند هستم٬ دخترم نفس! برای همين درک می کنم که رفتن به مدرسه و آموزش و پرورش حق مسلم يک کودک در هرجایی از دنیا است. لذا من نيز به نوبه خودم هر کمکی که برای پيشرفت اين فعاليت مردمی باشد را در ايران حمايت و همراهی خواهم کرد.
گفتنی است شانزدهمین جشنواره فیلم‌های ایران یاری به دبیری«شیدا شفیعی» با همکاری و حمایت «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در دو شهر اپسالا و استکهلم سوئد برگزار شد و تندیس بهترین فیلم کوتاه جشنواره به نظریه یادگیری اجتماعی و تندیس بهترین فیلم سینمایی جشنواره نیز به چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت اهدا شد.

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>