ارسال در: سه, Oct 18th, 2016
خبر / سینما | توسط admin

نشست پژوهشی مدرسه ملی سینما، کپی‌رایت در سینمای ایران را به بحث می‌گذارد

پایگاه خبری پرشیانیوز-چهاردهمین نشست از سلسله نشست‌های پژوهشی مدرسه ملی سینما با موضوع “کپی‌رایت در سینمای ایران” برگزار میشود.

poster-copyright

به گزارش پرشیانیوز،مالکیت مادی و معنوی تولیدات فرهنگی همواره از دغدغه‌های صاحبان آثار در کشور بوده است. به‌ تبع سینمای ایران نیز نمی‌تواند از این گستره خارج باشد.

امنیت بازار سینمای ایران نیز که در نشست‌های پیشین به بحث گذاشته شد، خود به‌نوعی معلول تدوین قوانین و چارچوب‌های دقیق در تبیین هویت مادی و معنوی آثار است. به همین منظور مدرسه ملی سینمای ایران چهاردهمین نشست از سلسله نشست‌های پژوهشی خود را با عنوان “کپی‌رایت: چالش‌ها و فرصت‌ها” برگزار می‌کند.

تاریخچه قاچاق آثار سینمایی ایران موضوع پژوهشی خواهد بود که در ابتدای جلسه گزارشی از آن توسط مرتضی رنجبران ارائه می‌گردد. این مبحث مدخلی به موضوع محوری جلسه خواهد بود که در آن موانع موجود در اجرایی شدن قانون “کپی‌رایت” به‌عنوان یک فرصت و درعین‌حال چالش جدیسینمای ایران مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. سخنرانان این بخش کامبیز نوروزیحقوقدان و مشاور حقوقی پیشین سازمان سینمایی و مرتضی شایسته تهیه‌کننده باسابقه سینمای ایران خواهند بود.

این نشست که اجرای آن را شاهین شجری‌کهن منتقد سینما بر عهده دارد، سه‌شنبه 27 مهرماه از ساعت 17 الی 19 در محل مدرسه ملی سینمای ایران واقع در اقدسیه، خیابان موحد دانش، کوچه نیلوفر، پلاک 3 برگزار خواهد شد و ورود به آن برای عموم علاقمندان آزاد است.

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>