ارسال در: سه, Jun 21st, 2016

مدرسه ملی سینما کتاب “جشنواره‌های مهم سينمای جهان؛ نمايه کامل و دو زبانه فيلم‌ها”را چاپ کرد

پایگاه خبری پرشیانیوز-مدرسه ملی سینمای ایران با همکاری دانشگاه تهران و سازمان امور سینمایی در پروژه‌ای با عنوان «مسائل، چالش‌ها و چشم‌انداز توسعه اسلامی و ایرانی صنعت سینمای ایران»، در سال 1394  اقدام به تألیف و ترجمه 40 عنوان کتاب کرد که این کتاب‌ها طی مراسمی در روز 6 دی 94 در محل مدرسه ملی رونمایی شدند.

جشنوارههای مهم سينمای جهان؛ نمايه کامل و دو زبانه فيلمها

مدرسه ملی سینمای ایران به طور منظم، این کتاب‌ها را به علاقه‌مندان و هنرآموزان رشته سینما معرفی می‌کند. این آثار به زودی توسط مدرسه منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهند گرفت.

عنوان: جشنوارههای مهم سينمای جهان؛ نمايه کامل و دو زبانه فيلمها

نويسنده: نادر نوربخش

چکيده:

اين اثر در برگيرنده عناوين و اسامی برندگان مجموعهای از جوايز و جشنوارههای معتبر سينمايی جهان میباشد. هدف از گردآوری اين ليست ايجاد فهرستی در دسترس برای پژوهش‌گران حوزه سينما است. وجه تمايز اين مجموعه با نمونههای مشابه در درجه اول دوزبانه بودن آن است. با توجه به اينکه در بسياری موارد پژوهشگر نيازمند تحقيقات تکميلی از طريق اينترنت میباشد، معادل فارسی و انگليسی همه اسامی افراد و فيلمها در کنار هم تدوين شده است. از سوی ديگر ساختار اين مجموعه نه بر اساس سال بلکه بر اساس رشته- سال تدوين شده است تا جستجوی آن راحتتر بوده و علاوه بر آن پژوهشگر بتواند با استفاده از قالب و صفحهبندی مخصوص، سريعتر به اطلاعات مورد نظر دست پيدا کند. لازم به ذکر است که جشنواره برلين، ونيز و کن از ميان جشنوارههای اروپايی انتخاب گرديده و از ميان جوايز، اسکار و گلدن گلوب مورد توجه قرار گرفتهاند.

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>