ارسال در: دو, Jul 6th, 2015
تئاتر / نقد | توسط admin

علیرضا حنیفی؛امیدوارم تئاتر ما به سمت خلق تصاویر بدیع کشیده شود

 

794

 

«علیرضا حنیفی» نمایش نامه نویس و کارگردان تئاتر درباره نمایش روایتی تازه  گفت : مرثیه زن از کهن الگو ها و خط ربط آن با انسانهای عصر جدید به گونه ای طراحی و نوشته شده بود که حیرت مرا بر انگیخت، امیدوارم تئاتر ما به سمت خلق تصاویر بدیع چون این کار برود.

به گزارش پایگاه خبری پرشیا نیوز ، نمایش روایتی تازه ازقصه ای کهن به کارگردانی محمد قاسمی در تیرماه 94 ساعت 18:30 در خانه نمایش اداره تئاتر  به روی صحنه می رود.

«علیرضا حنیفی در خصوص نمایش روایت تازه گفت :قاسمی با جرات و جسارت در نوشتن این اثر توانسته آن خط گم شده در کهن الگوها و انسان عصر جدید را پیدا کند. این نمایش نقطه ی عطفی است در میان آثاری که تاکنون دیده ام،آمیزش کهن الگو ها با مردمان امروزی، مرثیه ی تهمینه های که در انتظار سهراب هایشان هستند.

حنیفی اظهار کرد: «قاسمی» با اجرای تئاتر یکالیته نشان داد که جوان خلاق وخوش ذوقی است و نگاهی متفاوت به تئاتر دارد. من سی پنج سال است که در باره ی جنگ می نویسم و حدود 650نمایش نامه ی صحنه ای و رادیویی برای شبکه های مختلف نوشته و کارکرده ام. اما کار محمدقاسمی پنجره ی تازه ای را برایم باز کرد.

این کارگردان تئاتردرادامه گفت:  اجرای خوب و بازی تاثیر گذار بازیگران گاهی مرا وادار می کرد که صندلی را ترک کنم و خود را به بازیگران برسانم تا همراهشان در غم سهراب های گم شده گریه کنم.

وی در انتها افزود : از کارگردان این اثر و مرکز هنرهای نمایشی تقاضامندم تا فیلم این کار را در اختیار هنرمندان شهرستان ها هم قرار دهند، و آنان را ازدیدن این کار محروم نسازند.

 

 

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>