ارسال در: شنبه, Oct 3rd, 2015

«شعبان بی مخ » در سالن های تئاتر

پایگاه خبری پرشیا نیوز- پنجشنبه 9 مهر رفتار توهین آمیز یکی از کارکنان بنیاد رودکی با اصحاب رسانه فضای اجرای نمایشی در تالار حافظ را متشنج کرد.
IMG12582382
 پرشیا نیوز- محبوبه صادقی ، همیشه فرهنگ به عنوان اصلی ترین عنصر ایجاد ارتباط سالم در یک جامعه مورد اهمیت است. تمامی افراد که در این حوزه فعالیت می کنند اعم از خرد و کلان در صدد فراهم آوردن بستری برای رشد و ارتقای این امر هستند. اصحاب رسانه هم به عنوان حامیان و نشردهندگان فرهنگ و هنر باید در بستری امن قادر به ترویج این مهم باشند. حال آنکه بارها مشاهده شده است که برخی از عوامل اجرایی سالن های تئاتر با این قشر فرهنگی رفتاری توهین آمیز داشته اند.
در پنجشنبه گذشته سالن تئاتر حافظ زیر نظر بنیاد رودکی شاهد برخورد بسیار تحقیرآمیز یکی از کارکنان با تنی چند از اصحاب رسانه بود. این کارمند برای تعیین محل نشستن خبرنگاران به شکل تحقیرآمیزی آنها را از جایگاه خود بلند کرد و همچون کودکانی خاطی در گوشه ای از سالن نگه داشت. وی در پاسخ به اعتراض محترمانه خبرنگاران آنها را از سالن بیرون کرد که این برخورد سبب خشم یکی از خبرنگاران و فریاد او شد که با برخورد فیزیکی این کارمند ادامه یافت.
این نخستین بار نیست که در این مجموعه شاهد چنین برخوردهایی از سوی برخی از این کارکنان هستیم که شایسته مروجان فرهنگ نیست و چه بسا که ممکن است آنها را دچار سرخوردگی و کناره گیری کند.
در دوره ای که تمام نیروهای امنیتی و انتظامی عزم خود را برای معدوم کردن خشونت به کار می گیرند خشونت جدیدی در حال زایش است که آن قطعا خشونت فرهنگی است که نمونه متاخر آن برخورد لفظی و فیزیکی این کارمند بنیاد رودکی بوده است. امیدواریم مدیران و مسئولین مربوطه در پی این جریان و اتفاقات مشابه گذشته در صدد رفع این مشکل و برخورد با چنین کارمندانی برآیند تا ما شاهد اینگونه حرمت شکنی ها درآینده و در یک فضای کاملا فرهنگی نباشیم.
 

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>