ارسال در: پنج, Sep 1st, 2016

سیروس سپهری:آرزو دارم روزی برسد حرفه تاتر به عنوان یک شغل در جامعه شناخته شود تا بازیگر دغدغه مالی نداشته باشد

پایگاه خبری پرشیانیوز-سیروس سپهری از بازیگران نمایش جهشه در مورد فعالیت خود در عرصه هنر و نمایش میگوید:از سال ۵۷ فعالیت خود را در عرصه بازیگری با بازی در نمایش چوب بدستهای ورزیل نوشته غلامحسین ساعدی آغاز کردم و تاکنون در بیش از ۴۰ اثر نمایشی به عنوان بازیگر فعالیت داشته و با حضور در دهها جشنواره داخلی و خارجی موفق به دریافت تعداد زیادی دیپلم افتخار و جوایز مختلف شده ام .و از سال ۷۹ شروع به تجربه کارگردانی کردم و تا کنو ن بالغ بر ۱۵ اثر را به روی صحنه برده ام وعلاوه بر تاتر در چند ین فیلم سینمای و سریال نیز بازی کرده ام که تله فیلم آسو ..مجرد چهل ساله…زانیار..سریال کیمیا..ومجموعه شوخی های شوخی با هنرمندان وشوخی با شما نمونه ای از این بازی های من می باشد.

photo_2016-09-01_20-16-30
وی در مورد نقشش در نمایش جهشه میگوید: من در این نمایش نقش فرید را ایفا میکنم .فرید شخصیتی است متاهل با ۸ فرزند که تعداد بالای خانواده مشکلاتی رو برای او ایجاد کرده است و از آنجا که شرایط مالی فرید نسبت به سایر اهالی محل بهتراست سعی میکند تا با استفاده از آن مشکلاتش را حل کند.
سپهری در مورد متن نمایش جهشه میگوید: از آنجا که حقیر روزهای اولیه جنگ در مناطق مرزی زندگی میکردم قصه جهشه برایم ملموس است گویی آن روزها برایم زنده شده است.
جهشه از روایتی ساده برخوردار است که به راحتی تماشاچی رو با خود همراه میکند. جهشه روایتگر یکدلی یکرنگی گذشت و ایثار مردمان انروزها است که با هجوم دشمن و قرار گرفتن در شرایط وحشتناک مرگ و زندگی انسانیت را فراموش نکردند.
وی در مورد سختی های که کار برایش داشت میگوید: از آنجا که بنده یک هفته قبل از اجر به گروه اضافه شدم سختی تمرین چند ماهه رو حس نکردم ولی مثل همیشه هیجان قبل از اجرا هر شب با من همراه است.
وی در مورد سالنی که در آن نمایش جهشه اجرا میشود گفت: روزی که برای اولین بار سالن سرو را دیم خوشحال شدم چرا که بعد از سالها سالنی با امکانات خوب در مرکز شهر به سالنهای نمایش اضافه شده است. و اینکه این سالن خلاف سالنهای دیگر درگیر باند بازی نبوده و کافیست اثر خوبی رو ارائه دهی تا در نوبت اجرا قرار بگیری و خوشبختانه با مدیریت خوب جناب آقای دهنوی نیازی به هیچ واسطه نیست. ولی ناشناخته بودن این سالن نسبت به سالن های دیگر مشکل جذب تماشاچی را دارد که امیدوارم این مشکل سالن هم به زودی حل شود.

photo_2016-08-20_12-34-35
وی در مورد لحجه جنوبی که در نقشش دارد و چگونه توانسته این لحجه رو به خوبی بیان کند گفت: از آنجا که بنده از قبل آموزش قرائت قران رو دیده بودم وبا صرف و نحو عربی آشنا بودم به راحتی وبا هدایت کارگردان سعی کردم تا به خوبی از عهده لحجه فرید که یکی از ساکنین عرب زبان خرمشهر بوده بر بیام.
وی در پایان صحبت های خود خاطرنشان کرد: سالیانه صدها فارغ التحصیل تاتر از دانشگاهای دولتی و غیر دولتی و آموزشگاهای خصوصی داریم که متاسفانه کمتر از ده درصد آنها جذب گروهای نماشی میشوند و این ناشی از کمبود بودجه تاتری کشور میباشد .ایمان دارم چنانچه دولت و مدیران ارشد فرهنگی گوشه چشمی به تاتر داشته باشند روز به روز تعداد آثار نمایشی رو به افزیش میگذارد وهم کیفیت آثار خلق شده بهبود خواهد داشت.
آرزو دارم روزی برسد حرفه تاتر به عنوان یک شغل جای خود را در جامعه باز کند تا بازیگر دغدغه مالی نداشته باشد و در مقابل خانواده از شرم نداری سر به زیر نیندازد آرزو دارم هر تاتری با افتخار سر بالا گیرد و بگوید من تاتری هستم و در آخر از خدا میخواهم حال خانواده تاتر روز به روز رو به بهبودی بگذارد
آرزو دارم مسئولین نیز تکلیفشان را با تاتر روشن کنند …صادق باشند ما را به بازی نگیرند اگر وبال گردنشان هستیم بگویند تا تکلیفمان را بدانیم چون تا آنجا که من اطلاع دارم بودجه سالانه تاتر حدود یک میلیارد و پانصد مییلون است که نزدیک به یک میلیارد ان صرف جشنوارههای مختلف میشود بنابر این با پانصد میلیون باقی مانده آنهم برای کل کشور چطور میشود چراغ تاتر رو روشن گذاشت.

photo_2016-08-20_11-52-41

نمایش “جهشه ” از 21 مرداد الی ۱۲ شهریور هر شب ساعت 21 در تماشاخانه “سرو” به آدرس میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی ، ابتدای خیابان شهید فلاح پور ، پلاک 1به روی صحنه میرود.

نویسنده: مرتضی شاه کرم
کارگردان: علی برجی
مشاور کارگردان: سیروس همتی
بازیگران:
( به ترتیب ورود به صحنه)
محمدعلی حسینعلی پور، سهیلا هادی زاده، بهناز پورفلاح، روزبه اختری، شادی امیری، اکبر مددی مهر، بهناز نجفی، امین مؤذن، پرستو آراسته، مهرناز احدیان، بهرام کاظمی، سیروس سپهری، علی غلامی، افشین واعظی، شیرین صنعتگر، المیرا معظمی، سمانه حبیب پور،آوا وفاخواه، نگار محمدی
عوامل پشت صحنه:
دستیاران کارگردان: کیوان بدری ، سمانه حبیب پور
منشی صحنه: شیرین صنعتگر
مدیر صحنه: نگار محمدی
دستیار صحنه: وحید سقلی
مدیر روابط عمومی و تبلیغات: رضا پورزارعی
مشاور رسانه: مینا قاسمی زواره
تبلیغات مجازی: پایگاه خبری پرشیا نیوز www.pershianews.ir
عکاس: آوا وفاخواه
تدوین کلیپ و جلوه های ویژه: کامران اسماعیلی
موسیقی: فرید آندستا
طراح گریم: لیلا یوسفی راد
اجرا گریم: حامد وداعیان
طراح صحنه: علی برجی
طراح نور: اسماعیل آقاجانی
طراح لباس: فرشته (آوا) جمالی
طراح پوستر و بروشور: کامران اسماعیلی

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>