ارسال در: سه, May 17th, 2016

سردار کارگر :رونمایی از ۷۰۰ عنوان کتاب در روز سوم خرداد

پایگاه خبری پرشیانیوز-نشست خبری رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی‌وچهارمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر صبح امروز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه در محل ستاد راهیان نور برگزار شد.

n00005771-b

به گزارش پرشیانیوز، سردار بهمن کارگر در ابتدای نشست ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از رسانه‌ها بابت همکاری در حوزه حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تأکید کرد: حفظ آثار دفاع مقدس تنها مأموریت بنیاد نیست و همه باید دست به دست هم بدهیم تا در این زمینه به نتیجه برسیم.

کارگر در ادامه ضمن تشریح دستاوردها و پیامدهای داخلی و خارجی حماسه آزادسازی خرمشهر ادامه داد: امروز اسناد و مدارک به روشنی نشان از نقش آمریکا در تحریک و حمایت حزب بعث دارد و به همین دلیل است که معتقدیم آمریکا هیچ گاه قابل اعتماد نبوده، نیست و نخواهد بود و نباید به آن‌ها امیدی داشت.

وی با اشاره به اینکه شادی حاصل از آزادسازی خرمشهر فراگیر و ملی بود تأکید کرد: از همین منظر معتقدیم دفاع مقدس کلید وحدت است چراکه در دفاع مقدس حزب، جناح و حتی دین مطرح نبوده و همه به صورت بکپارچه در این حماسه نقش داشتند.

 

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی‌وچهارمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در ادامه ضمن یادآوری شعار «ما آماده‌ایم» به عنوان شعار حوزه دفاع مقدس در سال ۹۵ به برنامه‌های سه روزه بزرگداشت حماسه سوم خرداد اشاره کرد و گفت: روز دوم خرداد و همزمان با نیمه شعبان به عنوان روز سربازان گمنام امام زمان(عج) و مدافعان حرم نامگذاری شده و در این روز برنامه‌هایی همچون برگزاری ایستگاه‌های صلواتی، سرکشی از ایثارگران و دیدار با خانواده شهدای حرم طراحی شده است.

وی با اشاره به نام «مقاومت، ایثار و پیروزی» به عنوان نام روز سوم خرداد ادامه داد: در این روز به دنبال تبیین اهداف و دستاوردهای دفاع مقدس هستیم و در همین راستا هم همایش‌هایی برگزار خواهد شد. دیدار با رزمندگان و خانواده شهدا هم از دیگر برنامه‌های این روز خواهد بود.

به گفته کارگر به صدا در آمدن زنگ «مقاومت» در مدارس، دانشگاه‌ها، مساحد، قطارهای راه‌آهن، کشتی‌ها، کلیساها و دیگر مراکز و نهادها در ساعت ۱۱ صبح روز سوم خرداد از دیگر برنامه‌های این روز خواهد بود.

«دزفول، مقاومت و پیروزی» عنوان انتخاب شده برای سومین روز از برنامه‌های بزرگداشت سوم خرداد است که کارگر درباره آن گفت: در روز چهارم خرداد تقدیر از حماسه‌آفرینی مردم دزفول را در دستور کار خواهیم داشت که علاوه‌بر برگزاری برنامه‌های مفصل در شهر دزفول در دیگر شهرها و استان‌های کشور برنامه‌هایی در همین راستا برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی و چهارمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در ادامه اهم سرفصل‌های راهبردی برنامه‌های این ستاد را تشریح کرد و مسئول برگزاری و پیگیری برنامه‌های این ستاد در هر استان را استانداران معرفی کرد.

سردار کارگر در ادامه این نشست خبری به انتقاد برخی مبنی‌بر تکراری بودن این قبیل برنامه‌ها که هر ساله برگزار می‌شود هم اشاره کرد و گفت: اتفاقا ما معتقدیم تکرار همیشه هم بد نیست. مگر تکرار خوبی‌ها بد است؟ از همین منظر هم تکرار یک جشن را اتفاقا بسیار هم خوب می‌دانیم و انتظارمان هم این است که این برنامه‌ها در تمام ارگان‌ها و نهادها در سراسر کشور با جدیت اجرایی شود.

وی در ادامه به برخی جزئیات برنامه‌های نهادها و ارگان‌های دیگر پرداخت و ضمن اشاره به نقش موثر نهادهایی همچون صداوسیما و شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه به طور خاص به وزارت‌خانه‌ها اشاره کرد و گفت: جا دارد از دولت فعلی تشکر ویژه‌ای بابت پیگیری برنامه‌های مرتبط با دفاع مقدس داشته باشیم. به خصوص از شخص رئاست محترم جمهوری، وزرا و استانداران تشکر می‌کنیم که همواره در این زمینه زمان می‌گذارند و به رغم محدودیت‌ها از برنامه‌های دفاع مقدسی حمایت می‌کنند.

سردار کارگر در همین راستا به برگزاری کنگره تجلیل از شهدا با حضور رئیس جمهور در سالروز حماسه سوم خرداد هم اشاره کرد.
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی و چهارمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر مجموع برنامه‌های طراحی شده برای بزرگداشت این روز را بیش از ۵۰۰ برنامه در سراسر کشور اعلام کرد که بخشی از این برنامه‌ها رونمایی از ۷۰۰ عنوان کتاب مرتبط با دفاع مقدس در استان‌ها مختلف خواهد بود.

در ادامه این نشست سردار کارگر در پاسح به سوال خبرنگاری پیرامون برنامه‌ریزی برای همراهی مردم با این جشن‌ها و برگزاری غیردولتی‌ آن‌ها گفت: ما در این زمینه تکالیفی داریم اما مهمتر از وظایف ما سهم آموزش و پرورش، مساجد و دانشگاه‌ها است. البته فراموش نکنیم که همواره حجم برنامه‌های مردمی قابل مقایسه با برنامه‌های دولتی نیست و مردم همواره در این زمینه پیش رو هستند و آن‌ها باید به ما بیاموزند که چه کنیم و نیازی به راهنمایی‌های ما ندارند.

وزارت ارشاد در این ویژه‌برنامه‌ها تأکید کرد: هرچند از شخص وزیر ارشاد تشکر می‌کنم که همواره قصد کمک در این زمینه‌ها را دارد اما در مجموع انتظارمان از وزارت ارشاد بسیار بیشتر از این‌ها است.

کارگر ادامه داد: این ظرفیت برای حمایت از حوزه دفاع مقدس به ویژه در زمینه فیلم و کتاب واقعا وجود دارد و امروز ناشران و مولفان بسیاری هستند که نیازمند حمایت ارشادند. به خصوص که حمایت در این زمینه هم ضررده نیست و به استناد آمار همواره تولیدات مرتبط با دفاع مقدس در حوزه کتاب و یا سینما جزو پرفروش‌ترین آثار بوده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون نظارت بر محتوای ۷۰۰ کتابی که قرار است در روز سوم خرداد رونمایی شود هم گفت: ما طرفدار کمیت و کیفیت همزمان هستیم و این نگاه را که به دلیل کیفیت باید کمیت را پایین آورد یک انحراف می‌دانیم. درباره این کتاب‌ها هم مطمئن باشید همه آن‌ها فرآیند لازم برای نظارت محتوایی و تأیید را در بنیاد طی کرده‌اند و اگر احیانا بعد از رونمایی و انتشار این آثار گلایه و انتقادی هم باشد پاسخگو خواهیم بود.

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>