ارسال در: سه, Jul 14th, 2015

رحیم عدنانی در گفتگو با پرشیا نیوز: درحریر شبنم دوست داشتم خود را یک آواز خوان معرفی کنم

 

download (3) - Copy

 

پایگاه خبری پرشیا نیوز ، رحیم عدنانی از جمله خوانندگان خطه  سرسبز بختیار است که  از سال ۱۳۸۳ تا کنون چهار آلبوم موسیقی بختیاری با نام های ماندگار ،شولیز ، دا و کُناررا ارا ئه کرده است  آلبوم “حریر شبنم” آلبوم تازه اوست که با موضوع موسیقی ایرانی منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار پرشیا نیوز ، آلبوم حریر شبنم ، موسیقی اصیل  ایرانی است که به خوانندگی رحیم عدنانی  واهنگسازی مجید درخشانی روانه بازار شده است .

رحیم عدنانی خواننده آواز های سنتی با اشاره به ایده شکل گیری آلبوم حریر شبنم گفت:آغاز همکاری من با استاد درخشانی از اواخر سال 91 بود ، از طریق یکی از دوستانم با ایشان اشنا شدم ، طبق قرار تصنیف هایی را به من ارائه کردند، سپس از بین آنها 6 عنوان را انتخاب کردم ودر سال 92 ضبط این آلبوم را تمام کردیم .

وی درباره ویژگی های این آلبوم توضیح داد : این آلبوم 10 قطعه دارد که شامل 6 تصنیف و 4 آواز است. اشعار آن از میان  ترانه های زمانه، وادی عشق، ساربان ، عاشق زار، صیاد دل ولاله واژکون  از شاعرانی چون لایق شیرعلی (شاعر تاجیک)، محمد سبزواری، عطار نیشابوری، سعدی، حافظ، شفیعی کدکنی، فائز دشتستانی و شهرام اقوامی انتخاب شده است.

عدنانی در ادامه افزود : قطعات آلبوم حریر شبنم در دو قسمت در دستگاه های سه گاه و ابوعطا کار شده است در بخش ابو عطا  گریزی به آواز دشتستانی زدم و از دوبیتی های  فایز دشتستانی استفاده کردم .

این خواننده همچنین گفت: چون اصالتا بختیاری هستم کارهای قبلیم در حوزه موسیقی محلی و بختیاری بود اما آلبوم حریر شبنم در اصل اولین کار رسمی من در حوزه موسیقی  ایرانی است .البته قبل از آن البومی به نام« دا» با استادحسین پرنیان داشتم  که شامل موسیقی بختیاری و موسیقی ایرانی  بود .ولی آلبومی که فقط  موسیقی سنتی باشد به صورت رسمی نداشتم . یک کار بختیاری هم به نام داینی با آهنگ سازی وتنظیم استاد حسین پرنیان در دست تولید دارم .

او در خاتمه  یادآور شد: معمولا به خاطر مشکلات اقتصادی وعدم در آمد اکثر خواننده ها ی فعلی ما به سوی تصنیف گرایش پیدا می کنند واین موضوع باعث می شود اواز کم تر مورد توجه قرار گیرد .من در آلبوم حریر شبنم بیشتر دوست داشتم به جای آنکه خود را تصیف خوان معرفی کنم یک آواز خوان معرفی نمایم.

لازم به ذکر است که رحیم عدنانی فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی و دارای مدرک کارشناسی موسیقی از شورای ارزشیابی هنرمندان است که آواز را در محضر ب اساتیدی چون زنده‌یاد رضوی سروستانی ، استاد محمدرضا شجریان ، حمیدرضا نوربخش و… فرا گرفته است.

سارا صادقی…

 

 

 

 

 

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>