ارسال در: سه, Jun 21st, 2016

در نشست خبری تاسیس آکادمی کودکان کار دشوار عنوان شد: ماحور نخستین قدم حمایت از کودکان کار دردنیا است/ ماحور نیاز به حمایت دارد

پایگاه خبری پرشیانیوز-باربد بابایی با بیان اینکه تاسیس آکادمی کودکان کار بهترین اتفاقی بوده که در این سالها رخ داده است گفت: با تاسیس آکادمی ماحور ( با ح حمایت ) کودکان کار می توانند در حیطه موسیقی آموزش ببینند این بهترین اتفاقی ست که تاکنون رخ داده است شاید این کودکان در آینده مدرسان این آموزشگاه شوند.

IMG_4743 

 

به گزارش پرشیانیوز,نشست خبری تاسیس اولین آکادمی موسیقی کودکان کار ماحور با حضور مهدی یغمایی ، باربد بابایی ، پوریا حیدری و موسسین کانون محتاب ( با ح حمایت ) در سازمان فرهنگی هنری شهرداری برگزار شد.
در ابتدای نشست شیرین حیدری موسس کانون مهتاب درخصوص راه اندازی این کانون گفت: این کانون تاسیس شده برای کودکانی که به لحاظ اقتصادی واجتماعی در شرایط دشواری به سر می برند ومجبور به کار هستند .چون مشاهده کردیم که کودکان کار آینده ای ندارند وسراغ بازار کار رفته اند ؛تصمیم گرفتیم کار جدیدی را برای آنها انجام دهیم چون اغلب آنها کودکان با استعدادی هستند به همین منظور خواستیم استعداد وتوانایی آنها را کشف کنیم و کسانیکه داری این توانایی هستند را پرورش دهیم .

IMG_4633
وی افزود: ما فعلا از دروازه غار شروع کردیم وقرار است کل تهران را پوشش دهیم ، تصمیم گرفته ایم اول آرامش را به آنها هدیه کنیم بعد مراحل آموزشی را شروع کنیم تا شکوفا شوند.به همین منظور بخش مددکاری ما در صدد آسیب شناسی این کودکان است.

باربد بابایی مجری وکارگردان از دلیل همکاری خود دراین پروژه گفت: پروژه ماحور در حقیقت به دنبال استعداد یابی کودکان نوازنده است که در کنار خیابان ها ساز می نوازند. نخستین بار است که شاهد اتفاق به این بزرگی هستیم ؛ ما قصد داریم با دنبال کردن این پروژه کودکان با استعداد در عرصه موسیقی را شناسایی وبه آنها آموزش های لازم را دهیم.
وی افزود: با امکاناتی که شهر داری برای کمک به این پروژه در اختیار ماحور گذاشته است مطمئنم اتفاقات خوبی رخ خواهد داد ؛برای کمک واسپانسر شدن این پروژه ارگان های دیگر هم اعلام آمادگی کرده اند ،امیدوارم با این روند پروزه دائمی شود.

IMG_4753

بابایی با اشاره به حضور این کودکان در کنسرت ها گفت: طی صحبت هایی که با پوریا حیدری داشتم تصمیم گرفتیم که شرایطی را محیا کنیم تا بتوانیم در کنسرت ها تایمی را برای هنر نمایی این کودکان داشته باشیم . همانطور که می دانید دردنیا نوازندگان خیابانی بسیاری وجود دارند ولی هیچ کاری برای آنها انجام نمی شود که به رشد وپیشرفتشان کمک کند برای همین می توانم بگویم پروژه ماحور نخستین قدم کمک به کودکان دنیا است.

وی افزود: شاید هنرمندان بتوانند این کودکان را تحت پوشش خود قرار دهند ولی کافی نیست چون نیاز است که این موج همگانی شود . در صدا سیما محدودیت نشان دادن ساز داریم باید این سازمان به این کودکان کمک کند؛با ساخت تیزر وویدیو کلیپ قطعا می توانیم به دیده شدن این کودکان کمک کنیم.

IMG_4763
پوریا حیدری آهنگساز وتنظیم کننده مطرح کشور در ادامه گفت: از مردم کمک خواستیم تا این کودکان را به ما معرفی کنند ،تعداد آنها بسیار زیاد است بعضی از این کودکان نوازندگان بسیار خوبی هستند از بین کسانی که معرفی شده بودند 50 نفر را برای آموزش انتخاب کردیم .این کودکان قابیلیت آن را دارند که اتفاقات خوبی برایشان رخ دهد .
وی در خصوص نحوه آموزش وساعت حضور این کودکان توضیح داد: برخی از دوستان ارکستر سمفونیک لطف کردند ووبحث تعلیم انها را بر عهده گرفتند . چون این بچه ها کودکان کار هستند تصمیم گرفتیم اسپانسری برای آنها در نظر بگیریم تا زمان هایی که کلاس های آموزشی آنها شروع می شود مبلغی به انها پرداخت شود تا به این طریق هزینه انها هم تامین شود.

IMG_4748
این آهنگساز با بیان اینکه قصد ما از تاسیس این آموزشگاه آموزش تمام کودکان خیابانی نیست توضیح داد: هدف ما از تاسیس این آموزشگاه استعداد یابی کودکانی است که متفاوت هستند ما تصمیم داریم با شناسایی این کودکان آنها را ترغیب کنیم که ساز را خوب بیاموزند تا به این طریق بتوانیم راهی را برای رشد وپیشرفت آنها باز کنیم.

IMG_4783

در پایان نشست مهدی یغمایی خواننده ومدرس آواز در باره کودکان کار گفت: اغلب کودکان کار بچه هایی هستند که بدون آنکه آموزشی ببینند ساز را خوب می نوازند این کودکان نیاز به حمایت دارند تا بتوانند رشد کنند .تاسیس آکادمی موسیقی ماحور اتفاق بزرگی است که برای دوام خود نیاز به حمایت اسپانسر های بخش های خصوصی دارد ؛قطعا با حمایت این ارگان ها شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>