ارسال در: پنج, Jun 25th, 2015

تکریم رادیو از خواننده آواز «سحرگهان» ماه رمضان

 

1748586 - Copy

 

همزمان با ایام ماه رمضان، مدیر روابط عمومی رادیو با هدف تکریم قاسم رفعتی، ردیف‌دان و خواننده موسیقی‌های اصیل ایرانی با این خواننده پیشکسوت آواز «سحرگهان» ماه رمضان رادیو دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری پرشیا نیوز به نقل از مهر، علی اکبر خدابخش مدیر روابط عمومی رادیو به نمایندگی از معاون صدا و کارکنان این رسانه در این دیدار که به بهانه ماه مبارک رمضان و با هدف تکریم این استاد پیشکسوت عرصه خوانندگی موسیقی‌های اصیل ایرانی صورت گرفت، گفت: هدف ما از این دیدار این است که به نمایندگی از سوی معاون محترم صدا و رسانه رادیو از حضرتعالی به پاس خدمات ارزنده در عرصه موسیقی اصیل ایرانی به ویژه آواز «سحرگهان» ماه رمضان که از رادیو پخش می‌شود قدردانی کنیم.

قاسم رفعتی، استاد پیشکسوت عرصه آواز اصیل ایرانی نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: سال ۱۳۴۲ وارد رادیو شدم و از آن سال که به عنوان نفر اول آواز ایران انتخاب شدم، تاکنون به مدت ۵۲ سال است که در این عرصه فعالیت می‌کنم.

وی با بیان اینکه در طول سال‌های فعالیتم با افراد اهل دل و هنر دوست کار کردم، اظهار کرد: تمام همکاران من در طول سال‌های فعالیتم بسیار دقیق و حساس بوده و هیچگاه بدون وضو به ساز دست نمی‌زدند.

رفعتی در پایان از رسانه رادیو به ویژه معاون صدای رسانه ملی به دلیل فراهم کردن زمینه این دیدار و تکریم قدردانی کرد.

قاسم رفعتی در سال ۱۳۲۴ در تهران به دنیا آمد. فراگیری موسیقی را از ۱۲ سالگی آغاز کرد و مدت چهار سال به فراگیری گوشه‌ها و مقام‌های آواز ایرانی پرداخت. اولین برنامه هنری خود را در برنامه«شما و رادیو» که در صبح جمعه‌ها پخش می‌شد اجرا کرد و سپس در برنامه‌های متعدد و گوناگون رادیو و تلویزیون شرکت کرد و این همکاری‌ها همچنان ادامه داشت.

آواز «سحرگهان» و «مناجات علی از سوی نخلستان نمی‌آید» از آثار شاخص این هنرمند است و «سحرگهان» سال‌های متمادی است که از شبکه‌های رادیویی پخش می‌شود.

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>