ارسال در: یک, Oct 16th, 2016
تئاتر / خبر | توسط admin

سعید کشن فلاح هنرمند و استاد پیشکسوت تئاتر درگذشت

پایگاه خبری پرشیانیوز- سعید کشن فلاح که از جمله اساتید و هنرمندان با سابقه تئاتر ایران بود، پس از مبارزه چندین ساله با بیماری دیابت،٬‌شنبه بیست و چهارم مهرماه در بیمارستانی در همدان چشم از جهان فروبست.

photo_2016-10-16_13-20-35

به گزارش پرشیانیوز،کوروش زارعی با اعلام خبر درگذشت استاد سعید کشن فلاح گفت: مرحوم سعید کشن فلاح امروز و در راه بازگشت از کرمانشاه در بیمارستانی در همدان درگذشت.
وی علت فوت سعید کشن فلاح را مشکلات مختلف دیابتی، کلیوی و قلبی خواند و گفت: امروز عصر در مسیر بازگشت، بیماری‌های ایشان بالا گرفت و زمانی که او را برای معالجه به یکی از بیمارستان‌های همدان منتقل کردند در آنجا دار فانی را وداع گفت.

زارعی در مورد شخصیت مرحوم کشن فلاح گفت: او از بزرگان حوزه نمایش بود که از بدو تاسیس حوزه هنری با این نهاد انقلابی در زمینه ‌های مختلف نمایشی همکاری مستمری داشت. کشن فلاح 8 سال مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری بود و بعد از اتمام ماموریتش به عنوان مشاور رئیس حوزه هنری با این نهاد انقلابی همکاری‌های تنگاتنگی داشت.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری ادامه داد: مرحوم کشن فلاح از پیشگامان تئاتر ارزشی از قبل از انقلاب بود؛ او از ابتدا با تئاتر مسجد همکاری می‌کرد و در مساجد کار تئاتر انجام می‌داد و پس از انقلاب از موسسین مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری به شمار می رفت.

وی اضافه کرد: او سال‌ها عمر با ارزش خود را صرف تدریس و تربیت و تعلیم جوانان علاقه مند به هنر نمایش در دانشگاه ها و مراکز علمی آموزشی هنر در کشور کرد.
پایگاه خبری پرزشیانیوز،  این ضایعه بزرگ را به خانواده محترم ایشان و جامعه تئاتر کشور تسلیت می‌گوید .

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>