ارسال در: چهار, Dec 30th, 2015

بهداد بابایی: عیار جشنواره موسیقی فجر بالاتر رفته است

پایگاه خبری پرشیانیوز-نشست خبری کنسرت بهداد بابایی برای جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت برگزار شد.

65793_635870817267557533_l

به گزارش پرشیانیوز،بهداد بابایی در ابتدای این نشست گفت: محور اصلی اجرای ما در جشنواره براساس بیات ترک است و قطعات اجرایی مبتنی بر بداهه‌نوازی‌هایی است که اردشیر کامکار انجام داده است. در جلسات متعدد تمرینی ما از میان انبوه بداهه‌نوازی‌ها، حلقه‌های ارتباطی بداهه‌ها را پیدا کرده و آن را روی صحنه خواهیم برد. البته فاصله بین قطعات زیاد است و دست‌مان برای اجرای آنها باز خواهد بود.

بابایی ادامه داد: اولین بار است که در جشنواره فجر شرکت می‌کنم و دلیل اصلی پذیرفتنم هم این است که متولیان اصلی این جشنواره از زاویه بهتر و عیارمندتری به جشنواره نگاه می‌کنند.

در این جشنواره افراد صاحب نام و آدم‌های با سابقه‌تر حضور دارند و امسال کیفیت جشنواره غالب بر کمیت آن شده است.

این هنرمند اضافه کرد:  بداهه‌نوازی در موسیقی امروز ما حلقه مفقوده است. بداهه‌نوازی جزء رئوس موسیقی ماست که عوامل زیادی باعث محجور شدن این فرم از موسیقی شده است. یکی از این عوامل تهیه‌کنندگان هستند که باعث شدند بداهه‌نوازی این‌چنین سرنوشتی پیدا کند. برای همین موضوع است که امروز در بسیاری از آلبوم‌هایی که عرضه می‌شود، بداهه‌نوازی حذف شده است و دیگر نگاهی به خلق ملودی در لحظه نمی‌شود.

این نوازنده ادامه داد: ما این رسالت را احساس کردیم که هم‌اکنون باید به بداهه‌نوازی بپردازیم و از همین رو بخش اعظمی از این اجرا را به این فرم موسیقایی اختصاص دادیم. کامبیز گنجی که سابقه همکاری با اردشیر کامکار را دارد، به‌عنوان نوازنده تمبک در این اجرا حضور خواهد داشت.

گفتنی است، کنسرت اردشیر کامکار و بهداد بابایی 26 بهمن ماه ساعت 18 در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>