ارسال در: دو, Aug 17th, 2015

در نشست خبری همایش امام رضا(ع) عنوان شد:امید به حمایت آستان قدس رضوی

پایگاه خبری پرشیانیوزبرزین ضرغامی در نشست خبری همایش امام رضا(ع) گفت: 250 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که  50 مقاله به حوزه داوری راه یافت.
DSC_0498
به گزارش پایگاه خبری پرشیا نیوز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران افزود:  از 50 مقاله راه یافته به حوزه داوری تعداد 12 مقاله به عنوان مقالات برتر انتخاب و به مرحله نهایی همایش معرفی می شوند.
صادق حیدرنیا؛ دبیر همایش نیز در ادامه این نشست، خاطرنشان کرد: تلاش مجموعه همایش رعایت استانداردهای عملی در مقالات ارسال شده است و امسال نیز شاهد مقالات حرفه ای از نظر نگارش و خلاقیت ها هستیم.
DSC_0521
وی با اشاره به 2 سطح بندی الف و ب در امتیازدهی به مقالات این همایش افزود: در «همایش امام رضاع و پاسخگویی قرآن به پرسش های عصر» رتبه بندی نخواهیم داشت چراکه تمامی این آثار مقالات علمی و پژوهشی ارزشمندی هستند که 8 مقاله در سطح الف و4 مقاله نیز در سطح ب قرار می گیرند.
حیدرنیا گفت: تمامی 12 مقاله راه یافته به مرحله نهایی همایش امام رضا(ع) و پاسخگویی قرآن به پرسش های عصر در کتاب مقالات همایش چاپ می شوند.
دبیر این همایش تصریح کرد: این همایش روز یکشنبه دوم شهریورماه سال جاری در تالار علامه امینی دانشگاه تهران با حضور علما، نخبگان، اندیشمندان، اساتید با سخنرانی مهدی محقق گشایش می یابد.
DSC_0513
حیدرنیا در مورد نام گذاری این همایش نیز افزود: سعی کردیم از انتخاب عنوان تکراری پرهیز کنیم و نام این همایش نیز در واقع برداشت از شیوه امام رضا(ع) در عصر خودش با توجه به قرآن در پاسخ به مسایل روز زندگی است.
وی گفت: همایش امام رضا ع و پاسخگویی قرآن به پرسش های عصر با محوریت خانواده و سبک زندگی برگزار می شود و تمامی مقالات ارایه شده ذیل این محور اصلی قرار می گیرد که از جمله می توان به تربیت فرزندان، زناشویی، مرزهای روابط دختران و پسران، جایگاه و حقوق زنان اشاره کرد.
در بخش دیگر این نشست حجت الاسلام کاووس روحی؛ عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و یکی از اعضای هیات داوری این همایش گفت: برگزاری این همایش بدلیل اقبال مردمی به امام رضا(ع) و حمایت های مالی آستان قدس رضوی است .
DSC_0510
وی افزود: انتظار ما از برگزاری این همایش اتصال بین جامعه علمی کشور بمنظور حل مشکلات کشور است.
روحی در انتها گفت: آموزه های قرآن، عصری بودن (چالش های نظری و کاربردی) و خانواده و سبک زندگی محورهای اصلی این همایش است.
رضا پور زارعی
عکس :مجید نیک نفس

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>