ارسال در: پنج, Oct 13th, 2016

بازگشت از منا نوشته مریم جعفری حصارلو، اولین نمایشنامه با موضوع فاجعه منا وارد بازار کتاب شد

پایگاه خبری پرشیانیوز-اولین نمایشنامه چاپ شده با موضوع شهدای فاجعه منا با عنوان«بازگشت از منا»در سال94 نوشته و ترجمه مریم جعفری حصارلو  وارد بازار کتاب شد.

%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%ac%d9%84%d8%af-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%da%af%d8%b4%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d9%86%d8%a7

به گزارش پرشیانیوز،مریم جعفری حصارلو در خصوص علت چاپ این نمایشنامه گفت:« این اثر همزمان با فاجعه منا درسال94 نوشته و برای اجرای صحنه ای توسط هنرجویان تئاتر مجموعه پردیس تئاتر تهران تمرین شد.

اما در سال جاری با تاکید مقام معظم رهبری برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای منا و اهمیت موضوعی فاجعه منا بر آن شدم تا به صورت دوزبانه نمایشنامه را به چاپ رسانم.»

همچنین وی در خصوص دوزبانه بودن این اثر افزود:« به دلیل اهمیت فاجعه منا در تلاش بودم تا این اثر را به صورت انگلیسی نیز بنویسم تا فرصت بهره برداری و خوانش برای همه مردم جهان فراهم شود.» ضمن آنکه داستان نمایش ماجرای چشم انتظارانی است که زائرانشان در فاجعه منا به شهادت رسیده اند.

شب عاشورا است؛ اما آنها هنوز چشم  انتظار آنها هستند.بانوان از میان اقلیت مذهبی که تازه مسلمان شده اند، بانوان بی سواد و همچنین نسل جوان انتخاب شده اند تا با درنظر گرفتن اقشار مختلف و در سنین مختلف شرح حال منتظران شهدای منا نشان داده شود.»

این کتاب در52 صفحه یکی دیگر از تولیدات نوشتاری است که با حضور مریم جعفری حصارلو به عنوان معاون پژوهشی و مدیر روابط عمومی پردیس تئاتر تهران درسال 94، همزمان با فاجعه منا نوشته شد و توسط هنرجویان مجموعه پردیس تئاتر تهران تمرین و یک اجرا داشت.

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>