ارسال در: دو, Jun 15th, 2015
خبر / کتاب | توسط admin

اولین مجموعه داستان احمد طبایی منتشر شد/«آن که باد می‌کارد…» هم اکنون در بازار کتاب

اولین مجموعه داستان احمد طبایی با عنوان «آن که باد می‌کارد…» از سوی انتشارت آوای کلار منتشر و راهی بازار کتاب شد.

این مجموعه دربردارنده 31 داستان کوتاه و داستانک از این نویسنده است که در فاصله سال‌های 80 تا 92 نوشته شده‌اند و عناوین آنها عبارت است از: اجباری، اعتراف، انتخاب، انتقالی، انتقام، آتش بس، آرامش در حضور دیگری، آن که باد می‌کارد…، پاداش، پرسش، پرواز، تبریک، تصمیم، تعبیر، تلخ و شیرین، تلنگر، تنگنا، حسرت، خشم خاموش، داوری، دایره، زمان، سرپناه، سگ هار، فراموشی، قفس، گربه، نماینده، واکنش، وسط خیابان، همراه.

مضامین اغلب این داستان‌ها را موضوعات اجتماعی، فلسفی و روانشناسی شکل می‌دهد که گاه با عنصر طنز نیز آمیخته است. از دیگر ویژگی داستان‌های این مجموعه، پرهیز از اطناب و تلاش نویسنده برای ارایه محتوا و پیام با حداقل توصیف و توضیح است. در حقیقت این محتواست که نقش محوری را برعهده دارد و همین عامل به داستان‌ها، رویکردی متعهدانه و معناگرایانه می‏‌بخشد.

بسیاری از داستان‌های طبایی، پیش از این در شماری از مجلات معتبر ادبی و نشریات تخصصی از جمله: گلستانه، نافه، آزما، کلک، بایا، شوکران، رودکی، کتاب هفته خبر و… منتشر شده که این داستان‌ها به همراه داستان‌های تازه‌تر در این مجموعه گردآوری شده است.

«آن که باد می‌کارد…» در 91 صفحه با قیمت 5000 تومان و در شمارگان 1200 نسخه روانه بازار کتاب شده است.

احمد طبایی متولد 1362 در تهران است. وی تحصیلات دانشگاهی را تا مقطع کارشناسی ارشد مهندسی آبیاری و زه‏کشی به پایان رسانده و هم ‏اکنون در کنار فعالیت‌ های تخصصی، به امر روزنامه‌‏نگاری نیز اشتغال دارد.

دیدگاه

XHTML: شما می توانید از کد اچ تی ام ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>